دومین هم‌نشست تخصصی طراحی در هزاره سوم که تمرکز خود را به ارتباط میان رشته‌های طراحی با یکدیگر و نیز با سایر علوم و دانش‌ها قرار داده بود با کوشش و ایده‌پردازی «مجله طراح» برگزار شد.
هدف از برگزاری این هم‌نشست را می‌توان استفاده کاربردی از پتانسیل‌های رشته‌های طراحی در مواجهه با سایر رشته‌ها و علوم دیگر در هزاره جدید دانست که طراحی را به یک مقوله میان‌رشته و طراح را به یک عامل با حداکثر توان علمی-اجرایی تبدیل کرده است.


منتشر شده در: فصلنامه طراح / شماره ۱۰، بهار ۱۳۹۳ ، گزارش ، صفحه ۱۲۴


برگزاری این مجموعه هم‌نشست‌ها برای ایده‌پرداز و برگزار کننده آن (مجله طراح) از این جهت دارای ارزش و اهمیت است که ایجاد یک شناخت صحیح و منطقی و نیز تحلیل مارکت کنونی طراحی را در دستور کار خود قرار داده و تمام سعی خود را در انتقال دانش و آگاهی روز طراحی به جامعه تخصصی کشور و حرفه‌جویان ارائه می‌دهد.
به همین جهت همانند گذشته تمامی عناصر سازنده برنامه، همچون مکان هم‌نشست، چیدمان فضایی، گزینش سخنرانان، دعوت از میهمانان ویژه و مهم‌تر از همه محتوای برنامه؛ همگی به گونه‌ای برنامه‌ریزی شد تا نشانه‌ای از تکرار را در خود نداشته و حتی بتواند سرآغاز جریان جدیدی در برنامه‌گذاری تخصصی جامعه معماری و طراحی کشور باشد.

با توجه به اهمیت موضوع، پروفسور ماسیمو تادی «Prof. Massimo Tadi»، استاد دانشگاه پلی تکنیک میلان- ایتالیا و مدیر لابراتوار تحقیقات و طراحی IMM، دکتر «شهروز وهاب‌زاده»، مدیر اجرایی این لابراتوار در ایتالیا، آرشیتکت سرجیو تادی «Sergio Tadi» مدیر و موسس استودیو طراحی«SAT& Partners» در میلان و «پیمان بانی‌شرکاء»، طراح گرافیک محیطی، مدیر هنری خلاق و موسس استودیو طراحی شرکاء و همکاران به عنوان سخنرانان اصلی سمپوزیوم دعوت شدند.
همچنین «سروش بخت‌مینو»، معمار- مدیر مسئول و سردبیر مجله طراح به عنوان دبیر این سمپوزیوم حضور داشتند.
هم‌نشست با پشتیبانی «گروه تخصصی معماری سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران» و همراهی «شرکت مهندسان مشاور معماری نقش‌پارسه»، «موسسه طرح و توسعه معماری باوان»و «گروه طرح و ساخت ریتم» در تاریخ ۱۴ آذرماه ۹۲، در تهران- «هتل اوین» برگزار گردید.
آنچه در صفحات آتی منتشر شده است گزارش تصویری و خلاصه‌ای است از مباحث و مقالات مطرح شده توسط سخنرانان در این سمپوزیوم با قلم خودشان.

 

ادامه گزارش در لینک زیر:

گزارش دومین سمپوزیوم تخصصی طراحی در هزاره سوم. بخش دوم / «متن فرامولفی در معماری»

 

منتشر شده در: فصلنامه طراح / شماره ۱۰، بهار ۱۳۹۳ ، گزارش ، صفحه ۱۲۴

کپی‌رایت این مطلب متعلق به «فصلنامه طراح» می‌باشد. لذا بازنشر آن در نشریات و فضای وب (وب‌سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی) با هر شکل و عنوان، فقط با پذیرش کتبی شرایط گروه رسانه‌ای طراح در ثبت مرجع و ماخذ امکان‌پذیر است.