… میل به مطالعه و کتاب‌خوانی در میان معماران و شهرسازان، همیشه زبانزد همگان بوده است. مطمئناً سهم بالایی از آمار سرانه مطالعه غیراجباری (غیردرسی) را معماران به‌تنهایی به دوش می‌کشند که این امر موجب افتخار است؛ لذا با رویکردهای فرهنگی «دوهفته‌نامه طراح امروز»، بر آن شدیم تا معرفی کتاب‌های مفید و یا جدید منتشر شده در حوزه معماری و شهرسازی را -هرچند بسیار مختصر- در دستور کار خود قرار داده و سهم کوچکی در اعتلای فرهنگ کتاب‌خوانی داشته باشیم….

ضمناً با هماهنگی انجام‌شده بین «مجموعه رسانه‌ای طراح» و «فروشگاه فکرنو»، می‌توانید کلیه کتاب‌های معماری و شهرسازی موردنیاز خود را با تخفیف ۱۰ الی ۱۵ درصد تهیه نمایید.
تلفن فروشگاه فکرنو: ۶۶۴۱۶۱۰۰ ۰۲۱
اینستاگرام: Fekreno
کانال تلگرام: Fekrenobook

.
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می‌کند: کتاب‌هایی که می‌خوانید و انسان‌هایی که ملاقات می‌کنید. «مک لوهان»


منتشر شده در: دوهفته نامه طراح امروز / شماره ۷، نیمه دوم  آبان ماه ۱۳۹۵ ، حرفه نگاری، صفحه ۶

به قلم: آرش حیدریان


معنی زیبایی

تألیف: اریک نیوتن
ترجمه: پرویز مرزبان
مشخصات: ۲۷۶ صفحه، قطع رقعی
چاپ هشتم، ۱۳۹۵
قیمت: ۱۴۰۰۰ تومان

.
در این کتاب تلاش شده است تا از میان آنچه درباره شناخت زیبایی گفته شده یا گفته شدنی است راه به سوی توجیه و تعریفی سالم، علمی و تجربی باز شود. نویسنده کتاب حاضر در آثار انتقادی و تحلیلی خود همواره بر این اصل مهم تکیه کرده است که تا شور هنری بر شالوده دانش استوار نگردیده باشد، نقد هنری چیزی جز مخلوط ناگوارایی از جوشش احساسات و تعصب فکری نخواهد بود. این کتاب برای کسانی که بخواهند هنر را بشناسند و بتوانند آن را به‌خوبی نقد کنند راهنمایی سودمند و آموزنده است.

 

 

 

.

منتشر شده در: دوهفته نامه طراح امروز / شماره ۷، نیمه دوم آبان ماه ۱۳۹۵ ، حرفه نگاری، صفحه ۶

به قلم: آرش حیدریان

.

کپی‌رایت این مطلب متعلق به «دوهفته نامه طراح امروز» می‌باشد. لذا بازنشر آن در نشریات و فضای وب (وب‌سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی) با هر شکل و عنوان، فقط با پذیرش کتبی شرایط گروه رسانه‌ای طراح در ثبت مرجع و ماخذ امکان‌پذیر است.